Základním posláním mateřské školy je podporovat zdravý tělesný, psychický vývoj dítěte a vytvářet optimální podmínky pro jeho individuální osobnostní rozvoj, v návaznosti na jeho výchovu v rodině a úzké součinnosti s rodinou.

Naše mateřská škola je dvoutřídní s kapacitou 60 dětí. Otevřena byla 28. dubna 1978. Leží v podhůří Krušných Hor. Účelová budova je přízemní, sestávající ze dvou křídel- pavilonů pro děti a jednoho křídla pro technické zázemí školy. Každý z pavilonů pro děti má vlastní vchod ze zahrady, šatnu s umývárnou, učebnou sloužící i jako jídelna a herna (v 1. třídě i jako ložnice). Na jižním průčelí každé herny je umístěna terasa se vstupy do zahrady.

Mezi jednotlivými třídami je umístěna školní jídelna s vchodem do křídla s technickým zázemím MŠ. Strava se dováží i do Základní školy v Merklíně.

Školní zahrada je vlastní, dostatečně rozlehlá, je umístěna v členitém terénu. Umožňuje velmi dobré využití pro pobyt venku dětí v každém ročním období. Je vybavena brouzdalištěm, dvěma pískovišti, dřevěnými komponenty (hrad se dvěma skluzavkami, houpačky, pružinové houpačky a altán) pro hry venku.